Alibaba Group Holding Ltd і Tencent Holdings Ltd запустило додаток, що відстежує громадян на предмет зараження коронавірусом

В умовах невизначеності важко прогнозувати завтрашній день. Проте, можливо, це привід подивитися на речі під іншим кутом і побачити те, на що роками закривали очі. 

Китайський уряд за підтримки технологічних гігантів Alibaba Group Holding Ltd і Tencent Holdings Ltd запустило додаток, що відстежує громадян на предмет зараження коронавірусів.

Платіжна система Alipay, якою управляє фінансовий підрозділ Alibaba Ant Financial, випустила додаток, що привласнює кольоровий QR-код. Такий код відображає стан здоров'я жителів китайського міста Ханчжоу. Послугу також збираються запустити по всій країні.

 

 

Жителі міста повинні заповнити онлайн-форму, повідомивши свій ідентифікаційний номер, інформацію про поїздки, а також про будь-які симптоми вірусу, включаючи кашель і лихоманку. Після заповнення анкети користувачі отримують на свої мобільні телефони кольоровий QR-код, який вказує на стан їх здоров'я.

Найнебезпечніший код - червоний. Користувачам з червоним кодом пропонується залишатися на карантині протягом 11 днів і проходити регулярну перевірку в чаті програми.

Ті, хто має жовтий код, повинні залишатися вдома протягом 7 днів, а користувачі з зеленим кодом можуть вільно подорожувати.