Що кожен топ-менеджер має знати про технологічне оновлення

Згідно з дослідженням Cisco "2021 Security Outcomes Study", у межах якого було опитано близько 5 тисяч ІТ-директорів, установлено значну кореляцію між станом технологічного парку організацій та їхньою здатністю опиратися кризі COVID-19. Це істотно впливає на подолання негативних наслідків, які несе з собою посилення процесів цифровізації в бізнесі і в суспільстві, а саме проблем із кіберзагрозами.

 

Більшість респондентів, які заявили, що їхня стратегія технічного оновлення ґрунтується на проактивному підході з використанням найкращих у своїй галузі технологій, мають чудові результати в реалізації програм кіберзахисту. Водночас ті, хто рідко оновлює інфраструктуру або робить це лише тоді, коли стається криза, досягають відчутно менших успіхів.

 

Такий зв’язок певною мірою можна вважати банальним, якби не історії організацій, які потерпали від хакерів через застаріле програмне забезпечення або обладнання, яке не підтримується виробником. 

 

Вочевидь, не варто ставитися до технологій як до меблів, тобто використовувати, поки не зламаються, проте ми в Accord Group із розумінням ставимося до можливостей кожної окремої організації. Стратегія оновлення на випередження потребує ресурсів і навичок. Гарні новини полягають у тому, що: 

 1. Кіберзахист можна будувати, спираючись на альтернативні чинники успіху, такі як формалізація кіберстратегії, розбудова культури кіберзахисту в організації тощо.
 2. Існують економічні інструменти та моделі, які до того ж спрощують процес оновлення.

Якщо узагальнити, можна виокремити три способи зекономити під час модернізації інфраструктури:

 1. Витиснути максимум із наявної системи.
 2. Орендувати (а не купувати) обладнання або сервіси.
 3. Віддати на аутсорсинг.

Найчастіше компанії використовують комбінацію всіх трьох засобів, а активним діям передує інвентаризація й тестування навантаження апаратних ресурсів. Ця процедура допомагає:

 1. Оцінити наявні ресурси;
 2. Зрозуміти шляхи підвищення ефективності їхнього використання;
 3. Розробити план модернізації, який оперує трьома способами економії, про які ми говорили вище.

Таким чином, у вас можуть з’явитися:

 • Ресурси, для яких можлива й виправдана модернізація з метою підвищення продуктивності. Наприклад, з’ясувалося, що для використання наявного сервісу в нових умовах потрібно лише збільшити продуктивність сервера, на якому його розгорнуто.
 • Ресурси, для яких варто провести процедуру підвищення ефективності використання. Скажімо, виявлено серверне обладнання, яке завантажене менш ніж на 20–30 %. За допомогою технології віртуалізації можна підвищити ефективність використання, розмістивши на сервері додаткові сервіси.
 • Ресурси, для яких можливе і виправдане скорочення витрат за рахунок використання ресурсів хмарних провайдерів.
 • Ресурси і процеси, які доцільно віддати на аутсорсинг.

Здебільшого у компаній не виникає проблем з підвищенням продуктивності або ефективності, а от до застосування хмарних ресурсів та аутсорсингу вони все ще ставляться з пересторогою. Так, орендній моделі часто ставлять на карб те, що річна передплата за хмару близька за вартістю до апаратних ресурсів того самого обсягу, а про аутсорсинг кажуть, що він потребує певного рівня зрілості організації.

Обидва твердження відповідають дійсності, проте змальовують ситуацію тільки з одного боку.

Як показує практика, найбільші витрати на ІТ-інфраструктуру складаються навіть не з вартості обладнання, а з витрат на його налаштування та подальшу підтримку. Орендна модель дає змогу значно зменшити навантаження на персонал саме в контексті підтримки інфраструктури, а також перевести капітальні витрати в операційні, завдяки чому компанії можуть інвестувати в проєкти розвитку, а не "заморожувати" кошти в обладнанні.

До аутсорсингу ми рекомендуємо підходити поступово – починати з базових рутинних операцій і переходити до більш складних. 

Сподіваємося, ця практична інформація допоможе вам підтримувати технологічний ландшафт ваших організацій у належному стані. 

Повідомте, як ми в Аccord Group можемо підтримати вас на цьому шляху: info@accord-group.com.