Список найпоширеніших тактик шахрайства, пов'язаних з коронавірусом

Поки весь світ перебуває в напруженні та країни йдуть на карантин, кіберзлочинці намагаються заробити грошей. Нечесно. За допомогою онлайн-шахрайства.

Спеціалісти ESET – міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення й експерта в галузі кібербезпеки – склали список найпоширеніших тактик шахрайства, пов'язаних з коронавірусом». Про це йдеться на сайті самої компанії.

Зловмисники нерідко відправляють своїм жертвам листи з новинами нібито від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Їхня справжня ціль – змусити потенційних жертв натиснути на шкідливі посилання. Як внаслідок переходу на таке посилання на пристрій користувача потрапляють шкідливі програми, які здатні викрадати особисту інформацію або дані для входу до системи.

Пам’ятайте, що в офіційного відправника повинна бути адреса електронної пошти з доменом who.int, наприклад, «person@who.int».

 

 

Шахраї не цураються використовувати тему благодійності, щоб змусити жертву купити вакцину для дітей у Китаї. Людей, які отримують електронні листи про коронавірус, просять надіслати біткоїни на гаманці зловмисників.

Наступний тип шахрайства – поширення електронних листів з несправжніми пропозиціями замовити маски для обличчя, які можуть захистити їх від небезпечної хвороби. Натискаючи на посилання жертви розкривають особисту інформацію та фінансові дані шахраям.

Тому, наголошуємо на простій обачності – не натискайте на посилання і не завантажуйте вкладення, надіслані від невідомих джерел, а також ігноруйте прохання ввести банківські дані або дані для входу до облікового запису електронної пошти або соцмережі. Будьте обережними з проханнями нібито від благодійних організацій і перед здійсненням пожертви перевіряйте легітимність сайту та інформації про організацію.