В пошуках дзена: як витримати баланс, будуючи Wi-Fi мережу

Радіообстеження та проектування – шлях до надійної роботи мережі. І навпаки, відсутність радіочастотного планування та безсистемне встановлення обладнання можуть звести нанівець всі технологічні переваги окремих її елементів. В результаті мережа може частково або повністю втратити працездатність. 

 

Найцікавіше, що навіть, якщо недобросовісний підрядник намагається досягти безвідмовності за рахунок встановлення додаткових точок доступу, що, звісно, обходиться в копієчку замовнику, це не рятує ситуацію. Надлишкова інтерференція (CCI та ACI), яка створюється власними елементами системи, знову ж таки призводить до проблем зі зв’язком. 

 

Accord Group проводить радіорозвідку двічі, коли працює над складними об’єктами, з числом точок доступу, що вимірюються десятками.

 

 

Вперше - під час передпроектного обстеження, що дозволяє врахувати: 

1. вплив 

  • електронного обладнання
  • сусідні бездротові мережі,
  • обладнання Bluetooth,
  • погано екрановані кабелі USB 3.0

2. потужність шумових перешкод та оцінити співвідношення сигнал / шум - SNR (Signal-Noise Ratio).

Вдруге – після завершення всіх робот по налаштуванню обладнання. Тоді за допомогою радіорозвідки можна оцінити, наскільки точно були виконані розрахунки. Заземлити, так би мовити, теорію на практику. Наприклад, отримати реальний SNR, оцінити чи вдалося мінімізувати вплив негативних чинників та виміряти межі поширення сигналу. 

Розкрити потенціал радіорозвідки повною мірою та зупинити вибір на обладнанні Ekahau нам допоміг випадок. Accord Group довелося працювати в режимі «швидкої допомоги». Нас викликали на об’єкт, який до нас було облаштовано іншою командою. Замовник скаржився на постійні проблемі зі зв'язком, які і дратували, і безпосередньо впливали на перебіг операцій. 

На той час ми вже декілька тижнів розглядали обладнання для радіорозвідки від трьох різних виробників. Запит підштовхнув нас до вибору і ми зупинилися на Ekahau Sidekick Pro Pack. Це професійний програмно-апаратний комплекс для діагностики, оптимізації і планування Wi-Fi мереж будь-якого стандарту. Він являє собою повноцінний інструмент, який об'єднує в собі програмне забезпечення Ekahau Site Survey Pro або скорочено ESS Pro, яке встановлюється на ноутбук або планшет, та апаратне вимірювальний пристрій Ekahau Sidekick, що підключається до нього за допомогою кабелю.

Ekahau Sidekick Pro Pack дозволяє: 

  • здійснювати планування Wi-Fi мереж;
  • обстежувати існуючі мережі;
  • боротися з перешкодами та оптимізувати роботу Wi-Fi;
  • усувати несправності.

Маючи в розпорядженні Ekahau Sidekick Pro Pack ми вирушили на локацію для проведення радіорозвідки, а потім продемонстрували замовнику поточну мапу покриття. Моделювання наявно показало з якою недбалістю було виконано роботи до нас. Подекуди монтажники ставили точки доступу там, де металеві конструкції вочевидь заважали розповсюдженню сигналу.

За результатами обстеження ми підготували пропозицію щодо модернізації мережі, оптимізували кількість обладнання, змінили точки розміщення пристроїв та забезпечили централізоване управління. З тих пір замовник залишається задоволений якістю зв’язку, а ми зробили радіорозвідку своєю стандартною практикою.

 

Потребуєте консультації з приводу розгортання Wi-Fi? З радістю станемо вам у нагоді: info@accord-group.com.