Які найкращі практики кібербезпеки під час віддаленої роботи?

Під кінець 2020 року стає очевидним, що віддалена робота стане одним з найголовніших трендів найближчого часу. Як вберегти свій робочий ноутбук від вірусів або кіберзлочинців? А конфіденційні дані вашої компанії від утікання?

 

 

 

 

 

 

Журналісти видання TechRepublic сформулювали кілька цінних порад користувачам, які працюють вдома — зокрема, чого не слід робити, щоб захистити мережі, обладнання та дані компанії.

“Шановні кінцеві користувачі! Ви, напевно, вірите, що магія відбувається за оксамитовою завісою, позначеною ІТ, яка захищає ваші комп’ютери від шкоди — і, певним чином, так воно і є. Ваш ІТ-персонал невтомно працює над тим, щоб запобігти злому всіх цих робочих столів і серверів або їх зараженню шкідливим програмним забезпеченням та програмами-вимагачами. Правда в тому, що настільні комп’ютери, сервери та мережі захищені лише настільки, наскільки ви дозволяєте їм бути захищеними”, - йдеться у відкритому листі TechRepublic до користувачів.

Отже, чого не треба робити в жодному разі:

  • Не натискайте на підозрілі посилання. Якщо ви не знаєте, чи є посилання підозрілим, запитайте в адміна.
  • Не встановлюйте будь-яке програмне забезпечення на свій ПК або телефон, якщо воно не надходить із магазину програмного забезпечення вашої операційної системи.
  • Не встановлюйте додаткові компоненти браузера, якщо це не дозволено вашою компанією.
  • Оновіть свої паролі на справді надійні, які ви не можете запам’ятати, і використовуйте менеджер паролів.
  • Не відкривайте вкладення електронної пошти, які не перевіряв ваш антивірус.

Інші поради від спеців з кібербезпеки читайте за посиланням