Accord Group_ua_news

Cистемний моніторинг: навіщо він застосункам

Подальша цифровізація і тренд на поліпшення досвіду споживача спонукають компанії запроваджувати нові цифрові послуги та застосунки, у межах яких вони існують. Звісно, це стимулює ринок загалом, проте водночас компанії стають заручниками постійних удосконалень. Так, підвищення стандартів обслуговування робить споживача дедалі вимогливішим. У відповідь компанії мають підвищувати планку, щоб відповідати новим вимогам. І так по колу.

Це спричиняє значне ускладнення ІТ-архітектури та збільшення навантаження на технічних спеціалістів. Отже, поки споживач очікує на миттєве розв’язання своєї проблеми, найменший збій у роботі бізнес-застосунку стає все складніше виявити та ліквідувати в ручному режимі. Ба більше, ручний пошук причини збою системним адміністратором займає більше часу, ніж саме усунення проблеми.

Працюючи над недоліками, я дійшов висновку, що здебільшого збої відбуваються через:

  • розширення інфраструктури, що неминуче створює проблеми у взаємодії між елементами, наприклад, хмарної екосистеми та on-premise;
  • прискорений режим виведення на ринок нових цифрових послуг, унаслідок чого бізнес-застосунки запроваджуються без належного тестування;
  • ротацію ІТ-персоналу, через яку не залишається спеціалістів, які розуміли б еволюцію розвитку мережі та були здатні швидко виявити й усунути збій;
  • відсутність єдиної системи моніторингу.

Проблему можна розв’язати, якщо автоматизувати процес. На допомогу системним адміністраторам приходять моніторингові системи, які покривають кожний сегмент бізнесу та швидко знаходять причину збою. 

Інженерна команда Accord Group рекомендує запровадити AI-супровід, який знайде загрозу і надішле повідомлення до того, як це торкнеться користувачів. До цієї функції варто додати автоматизацію. Вона відстежує зміну метрик, обробляє потоки даних, реагує на зміни справності та швидкості роботи програми й повідомляє про необхідне втручання.
Крім того, система моніторингу допоможе оцінювати застосунки за показниками якості цифрового досвіду користувача, наприклад, практичність оновлення або його зрозумілість, а також надасть статистичні дані про самих користувачів (географія, пристрій, браузер та інші), які стануть у пригоді службам маркетингу.

За роки роботи з такими аналітичними системами класу Application Performance Monitoring і Network Performance Monitoring я знаю напевно, що моніторинг застосунків дає бізнес-вигоду, адже співвідносить зміни в роботі інфраструктури з бізнес-показниками і демонструє, як ці зміни впливають на прибуток.

Окремою перевагою у комплексних моніторингових системах є звітність у зручному форматі. Вона демонструє всі процеси на одному екрані, пов’язуючи бізнес-метрики з показниками продуктивності програм.

Щоб запровадити моніторинг застосунків у своїй компанії або отримати відповідь на запитання, напишіть нам на електронну адресу info@accord-group.com.