Accord Group_ua_news

XBank побудував ІТ-інфраструктуру, яка не залежить від зовнішніх факторів

В березні поточного року технічний комітет XBank зібрався в екстреному порядку. На порядку денному стояло питання як в подальшому забезпечити функціонування двох ЦОДів в Києві та Дніпрі, відповідальних за підтримку життєдіяльності організації.

З огляду на близькість Дніпра до лінії фронту (існуючої де-факто з 2014 рок) цей об’єкт відтоді відносили до таких, що знаходяться в зоні підвищеного ризику. Стосовно захищеності майданчика в Києві – прогнози організації були більш оптимістичними. Проте просунутість XBank в питаннях технологічного розвитку, як виявилось, визначили їх здатність ефективно протидіяти зовнішнім факторам в межах найпесимістичнішого сценарію.

Ризик фізичного руйнування одразу обох дата центрів, і, як наслідок, втрата даних, які являють собою суть банківського бізнесу, привели ІТ-команду на перехрестя. Вибір постав між можливістю побудувати новий майданчик, наприклад, у Польщі або ж довести до кінця розпочаті плани міграції в хмару, які в мирні часи мали намір завершити за рік-півтора.

В певний момент створення дата центру за кордоном виглядало досить прийнятним рішенням. В банку зважали на вимоги НБУ щодо розміщення даних виключно в межах країни, проте розраховували, що, з огляду на події, регулятор може піти на поступки. Проте після проведених розрахунків з рештою вдалися до рішення, яке з економічних та технологічних причин виявилось оптимальнішим. Релокація дата центру з Києва для підтримки критичних сервісів на захід України та розгортання віртуального майданчика в хмарі AWS (Amazon Web Services) надійно убезпечили б дані.

Проєктом по міграції даних в хмару займалася команда XBank за часткової підтримки Accord Group. Лише за один місяць вдалося розгорнути хмарний майданчик, додавши до запровадженої заздалегідь системи Cisco ACI додатковий хмарний компонент - Cisco Cloud ACI. Також для забезпечення необхідної пропускної здатності між землею та хмарою було запроваджено 10 додаткових віртуальних маршрутизаторів Cisco. Оскільки існуюча на момент початку військової агресії хмара розглядалась установою як тестовий майданчик, вона не потребувала значної продуктивності. Канал на 100 Мбіт забезпечував роботу лише 2-3 сервісів з 500 наявних у банка. Додаткові маршрутизаторі збільшили пропускну здатність, завдяки чому зв’язок між хмарою та землею дозволив покрити абсолютно всі бізнес-сервіси установи. Питання кібербезпеки та захист даних у віртуальному середовищі вирішено за рахунок віртуальних міжмережних екранів Cisco, ліцензії на які в межах акції по підтримці стійкості українського бізнесу виробник надає безкоштовно.

«XBank замислився про хмару у 2021 році, що серед інших причин спонукало їх до модернізації мережевої інфраструктури і переходу до роботи в рамках, так званого, підходу орієнтованого на застосунки. Він передбачає, що не мережа визначає вимоги до бізнес-застосунків (наприклад, клієнтських аплікацій), а навпаки програма виставляє умови свого існування мережі. Це значно пришвидшує розгортання нових бізнес-сервісів, а також, за рахунок наскрізної автоматизації, спрощує роботу адміністраторів мережі. Отже, маючи всі необхідні компоненти наземної інфраструктури, зрілий ІТ-ландшафт та процеси, Приватбанк виявився готовим навіть до таких надскладних обставин, як військова агресія», - розповідає Вадим Запарований, СТО Accord Group.


Таким чином, ризик фізичного руйнування одного, ба більше, обох дата центрів банку повністю нейтралізовано за рахунок релокації та міграції в хмару. Зараз Приватбанк має повноцінний доступ до даних для виконання операцій незалежно від обставин, які відбуваються у зовнішньому світі. Дехто називає це цифровою стійкістю.

Дізнайтесь більше про ХМАРНЕ ПОРТФОЛІО Accord Group.