Жалкування на предмет того, що не було зроблено заздалегідь аби полегшити подолання викликів, стало ключовою емоцією року. А зробити можна було багато чого.
Розберемо чим ми із замовниками - лідерами своїх галузей - займалися у 2022 році. Що з цього можна було зробити раніше і чому з великою вірогідністю це продовжуватиме бути пріоритетом більшості ІТ-директорів у 2023.
1. Мігрували в хмару.
Вочевидь, за наявності ризику фізичного знищення ІТ-інфраструктури, міграція в хмару - це прийнятний спосіб підтримати безперервність процесів. Перехід в хмару разом з релокацією дата центру дозволяють убезпечити дані та забезпечити повноцінний доступ до них для виконання операцій незалежно від подій, які відбуваються навколо.
Всього в 2022 році ми здійснили десять проєктів з міграції в хмару для банків, рітейлерів та державних структур.
Всю першу половину року ми в Accord Group допомагали замовникам з міграцією і тішилися швидкістю руху тих з них, хто встиг побудувати наземну інфраструктуру за принципами Software-Defined Networking (SDN). Якби ж таких було більше…
Проте, як СТО мене непокоїть той факт, що, рухаючись в хмару, навіть самі просунуті компанії не перевіряють на відмовостійкість “землю”. Події останніх років вимагають при плануванні спиратися на песимістичний сценарій, тому наполегливо раджу: зробіть стрес-тест, вимкніть “землю” і перевірте за цих умов доступність додатків.
2. Збільшували продуктивність.
В травні, коли ми закінчували п'ятий хмарний проєкт, стало зрозуміло, що пандемія хоча і загартувала бізнеса в питаннях забезпечення віддаленої роботи, продуктивність систем наших замовників все ж не розрахована на підтримку роботи співробітників, вимушених роз’їхатися по всьому світу.
Експонентне зростання навантаження на системи підключені до інтернету в умовах, коли поставка міжмережного екрану або VPN-концентратору складає півроку-рік, прискорила використання софтверних рішень замість фізичного обладнання. Якби ж ми до війни будували рівнозначні по продуктивності системи і на “землі” і в хмарі, щоб балансувати навантаження.
3. Забезпечували кібербезпеку
В наслідок розмиття периметру у зв’язку з віддаленою формою роботи працівників загострилася проблема контролю безпеки кінцевих точок. Зрозуміло, що коли кіберзлочинці вишукують найменші шпаринки в системі захисту аби проникнути в мережу, а в мене один працівник працює з кафе поряд з домом, інший з бомбосховища, а ще один десь в дорозі між Варшавою та Берліном, потрібен ефективний аналіз стану кінцевий точок в режимі реального часу і максимально автоматизоване реагування на загрози, наприклад блокування хоста.
Ми спостерігали справжній бум на рішення класу EDR і жалілися, що замовники не дослухались наших рекомендацій ще під час пандемії COVID-19. Вже тоді було зрозуміло, що наявність EDR/XDR - необхідна умова забезпечення кібербезпеки.
4. Робили бекапи даних і будували резервні канали Інтернет.
З вересня 2022 року ми в Accord Group маємо один спільний на всіх “головний біль”: Всі хочуть Старлінки! Всі хочуть, а їх нема!
До війни ми потроху привчили ринок робити резервні копії даних, а от до резервування каналів Інтернет руки дійшли тільки у телеком-операторів та провайдерів. На жаль підтримка стабільності зв’язку, яка була відповідальністю гравців сфери зв’язку, в 2022 році розподілилася на їх бізнес-абонентів а подекуди і фізичних осіб. Якби ж ми могли передбачити, що таке звичне благо цивілізації, як Інтернет, може зникнути.
2023
Кажуть в 2023 році гроші будуть в наявності тільки у держави та армії, а комерційні структури муситимуть виживати між оперуванням потребами цих двох сегментів та пошуком нових можливостей.
Згідно наших спостережень більшість концентрує зусилля на виході на зовнішні ринки. Принаймні вже зараз ми допомагаємо низці замовників відкривати представництва/відділення в країнах Східної Європи.
Якщо це завдання актуальне для вас, зверніть увагу, що Accord Group присутній в Європі. Ми маємо всі необхідні ресурси, щоб забезпечити на зовнішніх ринках правила гри, якість реалізації та ціни (!), до яких ви звикли в Україні.
Звертайтесь на info@accord-group.com.