Критичну роль у забезпеченні цього процесу відіграють:
- Наявність автоматизованої системи управління логістикою.
- Оперативний мобільний доступ до неї працівників торгових залів і складів.
Accord Group було доручено вирішення другого завдання через побудову надійної безпровідної мережі.
Найцікавішою виявилася робота над забезпеченням покриття шести логістичних центрів FOZZY Group.
Розподільчі логістичні центри FOZZY Group є складними для покриття бездротовим зв’язком майданчиками. Окрім архітектурних особливостей об’єктів, таких як стеля з перепадами висоти від 3 до 10 м, нерадіопрозорі матеріали стін, інженери Accord Group мали врахувати: наявність і розташування товару, що екранує сигнал, курсування спецтехніки, для якої треба було забезпечити безшовний роумінг, та спеціально облаштовані місця зберігання, наприклад, залізні шафи або морозильні камери.
Щоб забезпечити надійний якісний зв’язок, запобігти втраті сигналу, а також оптимізувати витрати на обладнання, Accord Group рекомендував замовникові провести радіорозвідку.
За нашими оцінками, завдяки радіорозвідці вдалося зекономити до 20 % бюджету FOZZY Group на обладнанні.
На початковому етапі у форматі AP-on Stick було досліджено кілька точок доступу на локації. Заміри робили з урахуванням таких типових місць встановлення обладнання: стелажі різних висот, зони відкритого зберігання на палетах, рампи, офіси, коридори між складами. Отримані результати використали для подальшого моделювання та проєктування системи в цілому.
Особливості приміщення та цілі замовника вплинули на вимоги до точок доступу майбутньої бездротової мережі:
- робота в температурному режимі до -22°С;
- підтримка dual-band Wi-Fi;
- підтримка технології інтернету речей, Wi-Fi 6;
- здатність здійснювати контроль радіоефіру й автоматично регулювати канал і силу сигналу.
Цим вимогам повною мірою відповідають:
- AP1832;
- AP2802;
- AP1542.
Вони вирізняються високою адаптивністю і забезпечують максимальну функціональність порівняно з будь-якими іншими точками доступу в галузі.
Централізоване управління в Києві організували за допомогою контролерів Cisco 8510. Вони дають змогу контролювати з єдиного центру роботу бездротових мереж у магазинах, управляти точками доступу в торгових залах, переналаштовувати їх, розподіляти навантаження, а також контролювати безпеку передачі даних. Крім того, контролери здійснюють безперервний моніторинг, ідентифікують проблеми радіоефіру та сповіщають оператора про необхідність оперативного реагування.
Вадим Запарований, СТО Accord Group: Робота над розгортанням бездротової мережі в логістичних центрах FOZZY Group стала справжнім викликом для нашої команди. Проте зараз цей досвід дає нам підстави стверджувати, що ми готові прокладати Wi-Fi на об’єктах будь-якої складності.
Безперебійну роботу мережі, окрім контролерів, забезпечили за рахунок взаємоперекриття точок доступу й автоматичного налаштування ними потужності каналу за умов змін у радіоефірі.
Етап впровадження завершився повторною радіорозвідкою, яка дала змогу випробувати систему в реальних умовах. Дослідження допомогло врахувати особливості, які не були зазначені в планах об’єктів, використаних для проєктування. Інженерам Accord Group були скореговані налаштування точок доступу й антен.
Побудова якісної бездротової мережі передачі даних на базі рішень Cisco дала можливість FOZZY Group значно прискорити ключові бізнес-процеси. Практично на 70 % скоротився час, який витрачається на складські операції та переоблік товару, що помітно позначилося на швидкості реалізації внутрішніх операцій.
Олександр Буряк, начальник відділу ІТ-систем FOZZY Group: Прямий вплив технологій на бізнес виразно проявляється у випадку побудови бездротової мережі в наших логістичних центрах. Зростання товарообігу FOZZY Grouр, яке ми спостерігаємо з року в рік, базується на можливості компанії оперативно отримувати та обробляти дані з різних локацій.
Завдяки аналізу в передпроєктний період і радіорозвідці після впровадження вдалося оптимізувати архітектуру рішення: визначити потенційні проблеми з якістю сигналу, змоделювати покриття й запобігти використанню надлишкових апаратних засобів.