Accord Group_ua_news

4 питання та 1 відповідь про Wi-Fi на складі

Як логістика є невід’ємною частиною більшості бізнесів, так і без Wi-Fi складно уявити ІТ-інфраструктуру підприємства, а надто логістичного центру.

Здається, що вимоги бізнесу до Wi-Fi не надто складні: зв’язок скрізь, безпечно, швидко та надійно. Чому ж скарги на покриття чи швидкість завантаження є супутником щоденної операційної діяльності багатьох бізнесів?

Як правило просідання однієї з чотирьох наведених характеристик спричинені або специфікою використання Wi-Fi, або специфікою фізичного простору, в межах якого розгорнуто мережу. Проте найчастіше, банально помилками проектування.

Наприклад для логістичного центру чи складу при побудові мережі слід враховувати:

  • Складну радіочастотну конфігурацію приміщень (багато металевих конструкцій, стелажів, перегородок).
  • Агресивне робоче середовище (холодно, спекотно, волого).
  • Нестабільне або змінне радіочастотне оточення (кабелі, електротранспорт, різні матеріали вантажів. Інколи один ряд дає таке згасання сигналу як декілька несучих залізобетонних стін.
  • Велику, як правило, площу приміщення.
  • Складності з проведенням кабелів. Завести на об’єкт оптику під кожну точку доступу - рішення не для економних. А спроможності мідного, відносно дешевого кабелю, недостатньо для досягнення необхідної довжини (у мідного сегмента довжина обмежена 100 м).

Тому при реалізації проекту бездротової мережі не можна пропускати певні кроки, як би не хотілось зрізати терміни чи бюджет. Результат може бути непрогнозований. А це фінансові або репутаційні ризики.

Нажаль немає якогось універсального рішення для всіх об'єктів. Wi-Fi для аеропорту, бізнес-центру та логістичного центру – це різні системи з різним обладнанням та вимогами до функціоналу. Проте є певний рекомендований шлях.

5 кроків для отримання якісної мережі Wi-Fi

1. По перше треба чітко зрозуміти мету побудови бездротової мережі, а саме: які зони необхідно покрити, яка потенційна кількість абонентів для кожної зони, яка необхідна пропускна спроможність. Також важливо розібратися з кліматичними параметрами середовища (граничні температури, можливість високої вологості, ін.) і продумати вимоги до інформаційної безпеки. Все це впливає на вибір категорії обладнання. 

2. На наступному етапі проводиться радіорозвідка або радіопланування. Звісно краще робити радіорозвідку на реальному об’єкті. Це дозволяє оцінити радіочастотне середовище та можливі фактори впливу, такі як: різноманітні перешкоди для сигналу (постійні або тимчасові) або зовнішні джерела сигналів на певних частотах (наприклад, СВЧ, в якій інколи підігрівають обід). Радіорозвідка вимагає не так багато часу, а от дані, отримані в результаті обстеження, стають основою для подальшого проектування.

В разі, якщо доступу до об’єкту немає (а може і сам об’єкт ще на етапі будівництва чи реновації), проводиться радіопланування. За великим рахунком, це та сама радіорозвідка але в «синтетичному» простірі. Такий процес часто вимагає більшого досвіду та уваги до деталей.

Серед усіх кроків рекомендованого шляху цей, напевно, самий важливий. Без нього збільшується ризик, що проєктних точок доступу буде або замало або забагато, да і самі точки та антени до них можуть бути вибрані неоптимально. А головне цей етап дає можливість чітко поставити завдання на побудову СКС – ліній зв'язку та живлення для встановлення точок доступу. Повністю без кабелів ніяк не обійтись. Навіть у випадку mesh-систем точкам доступу потрібне живлення.

3. Рухаючись далі рекомендованим шляхом, досягаємо етапу аналізу отриманих даних, вибору обладнання, розробки та узгодження проєкту.

4. З рештою, монтуємо та налаштовуємо систему. При появі зауважень, проводимо повторну радіорозвідку для перевірки радіочастотного середовища на випадок виникнення змін або нових факторів з моменту проектування. Це нормальна практика, яка дозволяє користуватися якісним зв'язком до появи нових вимог та стандартів чи змін у бізнес-задачах.

5. В подальшому підтримуємо експлуатацію. Плануємо шляхи подальшого розвитку.

Нащо так ускладнювати?

Ми в Accord Group неодноразово стикалися з думкою, що не варто так ускладнювати процес створення звичайнісінького Wi-Fi.

Справа в тому, що ця складність є запорукою надійності й прогнозованості отриманого результату. 

На складі багато процесів залежать саме від зв'язку та Wi-Fi. Повна зупинка Wi-Fi в коректно налаштованій мережі малоймовірна. А от плаваючі проблеми при некоректному плануванні можуть виникати і сильно портити вам життя. Наприклад, якими будуть наслідки в разі:

  • повного зникнення зв’язку на складі,
  • регулярних сбоїв,
  • якщо частина приладів не зможе під’єднуватися до мережі,
  • якщо за умов зміни характеру продукції в ряду погіршиться або зникне зв’язок у сусідньому,
  • якщо в результаті ремонту зі зваркою в сусідньому приміщенні, ви втрачаєте зв’язок в частині складу
  • та ін.

Оптимально спроектована мережа буде набагато краще справлятися з такими проблемами. 

Якісний Wi-Fi як запорука інноваційного розвитку

Ще однією причиною слідувати рекомендованим шляхом при створені бездротової мережі - це можливість впроваджувати інновації, які в подальшому стануть незамінними помічниками і драйверами розвитку бізнесу. В умовах війни складно піднімати тему використання інновацій, тому що більшість бізнесів бореться за виживанням. При цьому треба пам’ятати, що незалежно від подій в Україні, світ рухається в сторону все глибшої автоматизації, що в умовах глобалізації фактично не залишаємо нам вибору. 

Так, наприклад, ще декілька років тому Інтернет речей (IoT) був просто технологічною фішкою. Проте зараз ці технології навколо нас.

Цікаво, що сам термін і його визначення запропонував саме представник сфери логістики - співробітник складу Procter&Gamble в далекому 1999-му. Він подав ідею робити маркування товарів мітками для швидкого пошуку та ідентифікації. І це більш ніж 20 років тому!

Зараз технології IoT включають різноманітні засоби обміну інформацією між пристроями. Це і засоби радіочастотної ідентифікації (RFID та NFC мітки), кліматичні датчики, датчики диму, вогню, небезпечних речовин, бездротові чіпи на вантажах або інструментах, персональні камери співробітників, різні роботизовані платформи та багато інших варіантів.

Часто розгортання Wi-Fi-мережі на складі, ангарі або в цеху починається з вимоги забезпечити захищеним зв'язком співробітників, які переміщуються складським приміщенням. Мова йде не тільки про класичні дзвінки, а ще й різні варіанти конференцій та доступу до ресурсів та сервісів компанії.

Також серед найчастіших причин — забезпечення відеоспостереження та моніторингу з метою безпеки. При цьому відеоспостереження на складі має свої особливості, оскільки часто пов'язане зі сканерами RFID, встановленими в ключових точках, наприклад, на виїздах, дверях, навантажувальних зонах. IP-камери на рухомому складі та RFID-мітки працюють як «очі» та «вуха», які безперервно контролюють переміщення вантажів.

І знову ж таки – якісний Wi-Fi є фундаментом для роботи подібних пристроїв та систем.

Accord Group допоможе!

Якщо ви розділяєте наш підхід до побудови мережі. Маєте необхідність у створенні якісної мережі Wi-Fi або вас не влаштовує наявна система за одним з критеріїв: покриття, надійність, безпека, швидкість, давайте про це поговоримо! 

Accord Group серед тих небагатьох кампаній в Україні, які можуть взятися за такі складні об'єкти як логістичний центр або торговий центр зі складом.

Дізнайтесь як ми побудували бездротову мережу для шести логістичних центрів FOZZY GROUP та створили WI-FI для орендарів та клієнтів RESPUBLIKA PARK.

Звертайтесь на info@accord-group.com.